بروکفیلد آمریکا
بروکفیلد آمریکا

Brookfield آمریکا

 ویسکومتر بروکفیلد،

یک استوانه پس از فرورفتن در ظرف نمونه طبق سرعت برشی انتخاب شده شروع به چرخش نموده، گشتاور مورد نیاز اندازه گیری شده و با استفاده از روابط مربوطه، ویسکوزیته سیال محاسبه می شود.

کاربردها

• بررسی تغییرات ویسکوزیته با سرعت برشی

• بررسی تغییرات ویسکوزیته با دما

ویسکوزیته

ویسکومتر یا ویسکوزیمتر دستگاهی جهت اندازه گیری ویسکوزیته یا پارامترهای جریان یک سیال می باشد.ویسکومترهای کمپانی بروکفیلد از نوع چرخشی بوده که برمبنای اندازه گیری گشتاور لازم برای چرخاندن یک جسم خارجی در داخل یک سیال انجام می شود.
درواقع ویسکوزیته خاصیت مقاومت سیال در برابرنیروهای وارد بر آن و ایجاد تنش برشی ویا اندازه گیری اصطکاک داخلی یک مایع بوده واین اصطکاک زمانی ظاهر می شود که یک لایه وادار به حرکت برروی لایه دیگر می گردد.ونیروی مسبب این حرکت را برش یاshear می نامند.ویسکوزیته رادر فارسی گرانروی نیز می گویند که به عبارت فارسی مقاومت یک سیال در برابر نیروی برشی است.
سیالات به دونوع نیوتنی وغیرنیوتنی تقسیم می شوند که سیال غیرنیوتنی سیالی است که ویسکوزیته آن با میزان نیروی وارده برآن تغیر می کند چنین سیالاتی فاقد ویسکوزیته معین هستند مانند صابونهای مایع-لوازم آرایشی-مایع ظرفشویی-مایونز-سس-خون-موادطبیعی و…می باشند
سیالات نیوتنی رابطهٔ بین تغییرات تنش برشی و نرخ تنش اعمال شده به صورت خطی است و ضریب ثابت تبدیل کنندهٔ این تناسب خطی به معادله، همان ویسکوزیته است سیالات نیوتنی به سه بخش -مستقل اززمان -وابسته به زمان -وویسکوالاستیک طبقه بندی می شوند.
ویسکوزیته مهمترین خاصیت یک سیال می باشد که جهت تعیین کیفیت وکارآمدی یک محصول قرائت می گردد.
دستگاه ویسکومتر درآزمایشگاه عهده دار بخش مهمی ازآنالیز سریع ودقیق وبا اطمینان یک محصول خواهد بود.
سیالاتی که درهنگام جریان پیداکردن میزان ویسکوزیته آنها تغییر می کنند جهت اندازه گیری عدد ویسکوزیته آنها احتیاج به دستگاه رئومتر وجود دارد.
کمپانی بروکفیلد آمریکا بعنوان یکی از برترین ومشهورترین تولیدکنندگان انواع دستگاه های ویسکومتر چرخشی و رئومتر بوده که این مجموعه با سابقه طولانی درارائه محصولات این کمپانی قابلیت ارائه خدمات تعمیرات نصب آموزش وراه اندازی محصولات بروکفیلد را دارا می باشد.
یکی از با کیفیت ترین محصولات بروکفیلد سری DV2Tبا مشخصات ذیل می باشد:
دارای نمایشگر تاچ اسکرین۵٫۷اینچی با قابلیت نمایش  ویسکوزیته در واحدهایcpوmPa.s نمایش دماوshear rate/stress-درصد گشتاور-سرعت ونوع اسپیندل-ومراحل برنامه های داده شده-
دارای قابلیت برنامه ریزی جهت دسترسی کاربران-دادن تاریخ وزمان به فایل-دسترسی با پسورد- انجام تست های زمان دهی شده-گرفتن میانگین از قرائت های انجام شده-مقایسه نتایج برروی صفحه
-قابلیت اتصال به کامپیوتر
-دارای حباب مخصوص تراز
-دارای دقت مثبت ومنفی ۱درصدوتکرارپذیری ۰٫۲
-دارای پراب دمایی مخصوصRTD
-دارای حافظه داخلی ۱۵۰مگابایت
در ۴مدل:
DV2TLV با رنج قرائت ۱تا ۶میلیون سانتی پوآز
DV2TRV با رنج قرائت ۱۰۰تا ۴۰ میلیون سانتی پوآز
DV2THA با رنج قرائت ۲۰۰ تا ۸۰ میلیون سانتی پوآز
DV2HB بارنج قرائت ۸۰۰ تا ۳۲۰ میلیون سانتی پوآز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما: