دانشگاه صنعتی اصفهان 

یکی از دو دانشگاه بزرگ دولتی استان اصفهان و با بیش از ۲۳۰۰ هکتار مساحت بزرگ‌ترین دانشگاه کشور از لحاظ وسعت است. این دانشگاه دارای یک پارک جنگلی کوچک و شهرک علمی تحقیقاتی است که در اراضی این دانشگاه واقع است.

این دانشگاه در سال ۱۳۵۶ خورشیدی تحت عنوان دانشگاه صنعتی آریامهر اصفهان، به عنوان واحد دانشگاهی شماره دویِ دانشگاه صنعتی آریامهر تهران (دانشگاه صنعتی شریف) تأسیس گردید؛ ولی پس از مدت کوتاهی از دانشگاه صنعتی شریف جدا و به صورت مستقل به فعالیت‌های خود ادامه داد؛ گفتنی است که علت شباهت نشان این دو دانشگاه در همین است.

محوطه اصلی دانشگاه که شبیه یک شهر کوچک است، شامل کلیه ساختمان‌های آموزشی و تحقیقاتی و همچنین خوابگاه‌های مدرن برای اسکان بیش از ۵۰۰۰ دانشجو و محله‌های مسکونی است که خانه‌هایی را برای کارمندان دانشگاه فراهم می‌کند. برای تسهیل دانشجویان و کارکنان، همچنین مرکز خدمات درمانی، مراکز خرید، ورزش و تفریحی نیز در داخل محوطه دانشگاه تعبیه شده‌اند.

از آنجایی که این مجموعه در قلب مجتمع‌های صنعتی قرار دارد، فرصتی برای تقویت پیشرفت‌های صنعتی شهر اصفهان و ایران فراهم کرده است. این دانشگاه به اندازه کافی در زمینه ارتباط با صنایع موفق بوده و توانسته حدود ۲۰۰۰ پروژه تحقیقاتی با نهادهای مختلف صنعتی ملی انجام دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

تماس با ما: